KommunTV2020-10-26T08:52:19+01:00
Produktark

Live-streaming! så enkelt kan det vara

Aventia AS grundades 2005 vi levererar stabila streaminglösningar til både privat och offentlig sektor I såväl Sverige som Norge. Aventia har 12 Anställda på heltid  & i sitter I lokaler på Nøtterøy i sydöst Norge. Vi har stor kunskap inom streaminglösningar och har per idag ca 200 kommun kunder som sänder sina kommunfullmäktige möten genom vår plattform.

Ta gärna kontakt om du vill veta mer om våra projekt och referenskunder

Här är vi!

Försäljning

Kenneth Laumb
Kenneth Laumb
Sales & Marketing Manager
+47 984 83 690
kenneth@aventia.no
Fredrik Helgesen
Fredrik Helgesen
Sales
+47 920 71 044
fredrik@aventia.no

Support

Per Kristian Grav
Per Kristian Grav
Technical Consultant
per.kristian@aventia.no
Ken Nilsen
Ken Nilsen
Technical Consultant
ken@aventia.no
Magnus Nordhagen
Magnus Nordhagen
Technical Consultant
magnus@aventia.no

Utvecklare

Kjell Arne Røedvang Brudvik
Kjell Arne Røedvang Brudvik
Head of Development
+47 415 05 375
kab@aventia.no
Stian Gundersen Skjerveggen
Stian Gundersen Skjerveggen
System Developer
+47 982 86 945
sgs@aventia.no
Steffen Unneberg
Steffen Unneberg
Junior Developer
steffen@aventia.no
Fride Hattestad
Fride Hattestad
Junior Developer
fride@aventia.no

Administration

Marius Berg-Storøy
Marius Berg-Storøy
Chief Executive Officer (CEO)
+47 922 12 878
marius@aventia.no
Kristian Borgen
Kristian Borgen
Chief Technical Officer (CTO)
+47 917 54 197
kristian@aventia.no

Aventia AS

Stalsbergveien 1, 3128 Nøtterøy

Tlf +46 855 926 199

mail@aventia.se