Jag vill veta mera
KommunTV2021-09-02T09:15:55+02:00
Produktblad

Live-streaming! så enkelt kan det vara

Aventia Voting

Aventia AS grundades 2005 och levererar stabila streamingtjänster till både den privat och offentlig sektorn i Sverige och Norge. Aventias arbetsstyrka utgörs av tolv heltidstjänster och vi befinner på Nøtterøy i sydöstra Norge. Vi har en lång erfarenhet vad gäller streaming och har per i dag över 200 kommuner som kunder vilka sänder sina kommunalfullmäktigemöten via Aventias plattform.

Ta gärna kontakt med oss om du vill veta mer om våra projekt och referenskunder.

Här är vi!

Försäljning

Kenneth Laumb
Kenneth Laumb
Sales & Marketing Manager
+47 984 83 690
kenneth@aventia.no
Fredrik Helgesen
Fredrik Helgesen
Sales
+47 920 71 044
fredrik@aventia.no

Support

Per Kristian Grav
Per Kristian Grav
Senior Technical Consultant
per.kristian@aventia.no
Ken Nilsen
Ken Nilsen
Technical Consultant
ken@aventia.no
Magnus Nordhagen
Magnus Nordhagen
Technical Consultant
magnus@aventia.no
Ola Nilsson
Ola Nilsson
Technical Consultant
ola@aventia.no

Utvecklare

Kjell Arne Røedvang Brudvik
Kjell Arne Røedvang Brudvik
Head of Development
+47 415 05 375
kab@aventia.no
Stian Gundersen Skjerveggen
Stian Gundersen Skjerveggen
System Developer
+47 982 86 945
sgs@aventia.no
Steffen Unneberg
Steffen Unneberg
Junior Developer
steffen@aventia.no

Administration

Marius Berg-Storøy
Marius Berg-Storøy
Chief Executive Officer (CEO)
+47 922 12 878
marius@aventia.no
Kristian Borgen
Kristian Borgen
Chief Technical Officer (CTO)
+47 917 54 197
kristian@aventia.no

Aventia AS

Stalsbergveien 1, 3128 Nøtterøy

Tlf +46 855 926 199

mail@aventia.se

Go to Top